+38 (04744) 3-07-32
Меню
Остання редакція: 24 квітня 2024

Як підготувати мотиваційний лист?

Для чого потрібен мотиваційний лист?

Мотиваційний лист (або супровідний лист) є важливим документом, що слугує індикатором зацікавленості вступника у навчанні саме у нашому навчальному закладі.

Мотиваційний лист демонструє готовність вступника до опанування нових навичок та отримання знань, пов'язаних із подальшою професійною діяльністю.

Під час написання мотиваційного листа, вступники демонструють готовність використовувати результати навчання та формують загальне бачення про подальшу професійну діяльність.

Формування мотиваційного листа дозволяє вступнику переконатись у правильності обрання конкретної спеціальності, зменшує ризик хибного обрання професії. 

Тому мотиваційний лист - це не формальна частина процесу вступу до навчального закладу, а важливий етап формування індивідуальної освітньої траєкторії майбутнього здобувача.

З чого потрібно почати?

1. Проаналізуйте свої сильні сторони. Проаналізуйте попередній досвід навчання. Виокреміть предмети, або напрями, які Вам цікаві.

2. Ознайомтесь із особливостями спеціальностей, які пропонує наш університет. 

3. Оберіть спеціальність, яка Вам найбільш подобається. Уявіть себе випускником. Сплануйте як Ви зможете реалізувати свої нові можливості у професійній сфері.

4. Намагайтесь планувати у довгостроковій перспективі. Занотуйте собі такий план. Розділіть план на прості частини (наприклад: закінчення першого курсу, практична підготовка, стажування ...). Поставте терміни виконання частин свого плану. Контролюйте стан виконання цього плану.

Як сформувати і подати мотиваційний лист?

1. Ознайомтесь із вимогами до написання мотиваційного листа.

2. В текстовому редакторі (наприклад Word або Google docs) сформуйте текст мотиваційного листа.

3. Скопіюйте текст мотиваційного листа у відповідне поле електронного кабінету вступника.

Як мотиваційний лист допоможе під час вступу?

Відповідно до Порядку прийму на навчання до ВНЗ у 2023 році, мотиваційні листи можуть бути використані під час конкурсного відбору. Це означає, що у випадку однакового конкурсного балу та пріоритетності заяв, відбувається рейтингування за результатами розгляду мотиваційного листа.

Які основні помилки під час написання мотиваційного листа?

1. Порушення структури мотиваційного листа.

2. Надання недостовірних даних.

3. Використання плагіату та інші прояви недоброчесності.

4. Подання тексту із граматичними та стилістичними помилками.

5. Прояв низької мотивації у подальшому навчанні за обраною спеціальністю.

Останні новини

РЕЄСТРАЦІЯ НА ЄВІ ТА ЄФВВЧитати повністю

РЕЄСТРАЦІЯ НА ЄВІ ТА ЄФВВ

Приймальна комісія Уманського національного університету садівництва розпочала реєстрацію абітурієнтів для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти. Календарним планом організації та проведення у 2024 році вступних випробувань до магістратури передбачено два періоди реєстрації: - основний ー 7–29 травня (для участі в основній сесії); - додатковий ー 17–21 червня (для участі в додатковій сесії ー у цей період матимуть змогу зареєструватися ті, хто не зміг цього зробити під час основного періоду реєстрації).

Читати повністю

Освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна»  Уманського національного університету садівництваЧитати повністю

Освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» Уманського національного університету садівництва

З 01 червня до 30 вересня в Уманському національному університеті садівництва працюватимуть Освітні центри «Донбас-Україна» для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, та «Крим-Україна» для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя . Вступники, які постійно мешкають на зазначених територіях, мають право вступати в межах квоти-2 для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти.

Читати повністю

Вступні до магістратури – 2024. Календар проведення

Оприлюднено календарний план організації та проведення у 2024 році вступних випробувань до магістратури.

Читати повністю

НМТ-2024: тимчасові екзаменаційні центри за кордономЧитати повністю

НМТ-2024: тимчасові екзаменаційні центри за кордоном

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Перелік закордонних населених пунктів, на території яких буде створено тимчасові екзаменаційні центри для проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

Читати повністю

Всі новини