+38 (04744) 3-07-32
Меню
Остання редакція: 12 червня 2019

Канікули разом з Уманським НУС

У загальноосвітніх навчальних закладах освіти закінчилось навчання, і веселі та невгамовні дітлахи нарешті дочекалися чудової пори – літніх канікул. Розпочали свою роботу табори відпочинку, основна мета яких – організувати змістове, цікаве та корисне дозвілля для школярів. Не припиняється і дружня співпраця Уманського національного університету садівництва з школами міста під час відпочинкових змін. Наш вищий навчальний заклад гостинно зустрічає малечу, яка в цей час відвідує пришкільні табори, і пропонує дивовижну і пізнавальну подорож старовинним університетом.

До уваги учнів кілька тематичних екскурсійних маршрутів: «Лабіринти навчального корпусу», «Бібліотечні стародруки» та «Світ екзотики».

Побували на гостинах в Уманському НУС близько 200 уманських школярів – учні загальноосвітніх шкіл №2, №3, №5, №12 та навчально-виховного комплексу №24. Кожна з екскурсійних груп обрала тематику собі до вподоби.

Прямуючи маршрутом «Лабіринти навчального корпусу» діти мали можливості почути про цікавинки живої та не живої природи і на власні очі побачити їх. Завідувач музею історії університету Оксана Свистун продемонструвала учням колекції кореневих систем різних рослин. Вони із зацікавленням слухали про кореневу систему кукурудзи та дерев, про те, як і з якою метою студенти і викладачі створювали ці колекції. З особливим захватом маленькі діти слухали розповідь про шкідників сільськогосподарських культур в лабораторії ентомології кафедри захисту і карантину рослин, про перші знаряддя праці, що використовувались в овочівництві, в кабінеті-музеї імені професора С.М. Вуколова кафедри овочівництва, і про багатства надр Землі на кафедрі агрохімії на ґрунтознавства.

Наукова бібліотека Уманського НУС запропонувала привідкрити завісу в безмежний світ книг під час екскурсії «Бібліотечні стародруки». Бібліотекарі провела історико-бібліографічний екскурс музейною кімнатою стародруків. Діти мали можливість не лише побачити, а й переглянути книги й атласи рослин 200-річної давнини. Найстаріші видання, які зберігаються у фондах бібліотеки, – «O roslinach, ich utrzymaniu, rozmnozeniu, i zazyciu» 1777 року видання, «Ботаніки первоначальные основанія» Н.М. Амбодика 1795 року видання, «Беседы о сельском хозяйстве» 1845 року видання, «Курс земледелия» 1837 року видання.

Крім того, учні дізнались захоплюючі фрагменти з історії університету, з життя студентів, які навчались тут ще у XІХ ст. Їм продемонстрували одяг, речі побуту та наукові здобутки того часу, пов’язані з видатними іменами науковців, які працювали в нашому вузі.

Також маленькі гості відвідали ще одну цікавинку нашого навчального закладу – оранжерейний комплекс, де з головою занурились у незвіданий світ рослин. Його працівники провели екскурсію по лимонарію та субтропічній оранжереї, розповівши про особливості росту та розвитку різних видів рослин. Це – третій екскурсійний маршрут «Світ екзотики».

У лимонарії познайомились із колекцією цитрусових, серед яких понад 34 таксони різних сортів лимонів, апельсинів, грейпфрутів, мандарин. А от під час огляду колекції в субтропічній оранжереї увагу дітей привернули ківі, хурма, гранат та інжир.

Сподіваємось, що вдалося подарувати дітям позитивні емоції, приємні враження та відкрити невідомі раніше факти про світ, що нас оточує.

Уманський НУС завжди із задоволенням зустрічає нових друзів. Час канікул і веселощів триває, тож чекаємо на нові зустрічі.

 

Тетяна Кравченко, фахівець підготовчого відділення